Hakkımızda

Ruha Elektrik A.Ş, 2003 yılında İstanbul Perpa’da ticari faaliyetlerine başladı. Aynı yıl Güney Kore merkezli Dünya Devi Hyundai Heavy Industries Co., Ltd., bünyesinde bulunan Hyundai Electric’in Türkiye Distribütörlük yetkisini aldı. 20 yıldır Hyundai Electrıc’le birlikte Türkiye’de enerji sektöründe aktif rol oynayan Ruha Elektrik, Ayrıca Türkiye de birçok yatırımıyla adından söz ettirdi.  

Bu gelişmelerle Ruha Elektrik, Dünya’nın en seçkin ekonomi & finans dergilerinden olan Fortune’un yayınladığı “Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi” sıralamasında 2022 de yayımlanan listede 230.sırada yer alarak devamlı büyüme hedeflerini  gerçekleştirdiğini belgeledi.

Türkiye pazarına sunduğu bu denli büyük bir markayı en iyi şekilde temsil etmesinin altında sürekli gelişme ve büyüme vizyonu vardır .

Büyümesinin yanında yıllardır yaptığı gibi gelecekte de ülkemize ve paydaşlarına değer katmaya devam edecektir.

 

YILLARIN TECRÜBESİ

Temelleri 2003 yılında İstanbul / Perpa’da atılan şirketimiz, yıllarla birlikte gelen tecrübesiyle Elektrik Enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. 

DÜNYA DEVİ

Hyundai Electric’in Türkiye Distribütörü Ruha Elektrik Anonim Şirketi, 1.Kalite ve Uluslararası Kalite Sertifikalarına sahip ürün gamını Ülke pazarına sunmanın gururunu taşımaktadır.

GÜÇLÜ KURUMSAL YAPI

Ruha Elektrik, Ruha Grup Şirketleri bünyesinde bulunmakla birlikte çatı firma konumundadır.

PAZARDA SÖZ SAHİBİ

Ruha Elektrik A.Ş., 7 Bölge 81 İlde faaliyet gösteren, geniş müşteri ağı ve zengin ürün portföyü ile Elektrik & Enerji sektöründe söz sahibi bir şirket haline gelmiştir.

DEVAMLI BÜYÜME

Şirketimiz sürekli büyüme hedefleri ile istikrarlı bir şekilde ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. %100 yerli sermaye ve yurt içi ağırlıklı yatırımları ile 2022 yılı itibariyle Türkiye’nin en büyük 230. firması konumundadır.

Misyonumuz

Misyonumuz, yaşam standartlarını yükselterek daha da güvenli hale getirmektir. Bu bağlamda arka planda olduğu halde insan hayatı için çok önemli yeri olan HYUNDAI ELECTRIC ürünlerini,en başta dürüstlük ve etik değerlerden taviz vermeden, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak,kalite,güvenilirlik,saygınlık ve her koşulda ‘’sıfır hata’’ sloganıyla, ülkemize ve tüm dünyaya tanıtmaktır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, değişen müşteri beklentilerine daha hızlı bir şekilde cevap vermek,  kaliteli ve minimum maliyeti esas alarak, dinamik ve  profesyonel uzman kadroyla Türkiye’deki ELEKTRİK ve ENERJİ sektörünün kalitesini artırmak, Hyundai’nin sunduğu kaynakları etkili şekilde kullanarak, performans ve rekabet gücünü en yüksek düzeye çıkarmak, HYUNDAI’nin ülkemizde sadece otomotiv üreticisi olduğu algısını değiştirerek ELEKTRİK ve ENERJİ sektöründe de çok ileri bir seviyede olduğunu göstermektir.

Değerlerimiz

Güvenilir

Hızlı

Rekabetçi

Yenilikçi

Grup Şirketlerimiz